top of page

Zielony Brzeg - Unikatowa, kameralna inwestycja nad brzegiem jeziora na szlaku WJM

Zielony Brzeg, Mazury

APARTAMENTY W UNIKATOWEJ LOKALIZACJI NAD BRZEGIEM JEZIORA ŚWIĘCAJTY NA SZLAKU WJM

Unikatowa, kameralna inwestycja na Mazurach w niewielkiej historycznej pochodzącej z XV wieku turystycznej miejscowości Kal w okolicy Węgorzewa. Inwestycja położona jest na skarpie z pięknym widokiem na jezioro Święcajty i z dostępem do niego.

Jezioro Święcajty położone jest na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, łączy się krótkim kanałem z jeziorem Mamry a z innej strony z jeziorem Stręgiel i z rzeczką Sapiną doskonałą na spływy kajakowe.

 

Inwestycja znajduje się w odległości 3km od miasta Węgorzewo gdzie znajduje się pełna infrastruktura, od większego miasta Giżycko 25km, od Warszawy 290km (dojazd z Warszawy obecnie ok. 3 godz. po oddaniu do pełnej przepustowości ostatniego odcinka 20 km drogi Via Baltica (2025) czas dojazdu znacznie się skróci - poza dojazdami drogami ekspresowymi pozostanie jedynie ok. 60km od Ełku). Dojazd do nieruchomości drogą asfaltową mało uczęszczaną, a następnie utwardzoną, w dobrym stanie.

 

W ramach inwestycji oferujemy 6 nowo powstających apartamentów dwupoziomowych o powierzchniach użytkowych ok. 83m2 (pow. podłogi  95 m2) położonych w trzech budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, wszystkie z widokiem na jezioro. Wszystkie apartamenty posiadają niezależne wejścia, wewnętrzne klatki schodowe i indywidualne ogródki. Wszystkie apartamenty posiadają dodatkowo przestronny taras naziemny oraz zielony taras na 1 piętrze.

Charakterystyczną cechą inwestycji są duże okna, dzięki którym lokale są bardzo dobrze doświetlone.

Istnieje możliwość łączenia apartamentów położonych obok siebie. W zależności od potrzeb potencjalnych nabywców, dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym możliwa jest dowolna aranżacja i podział wnętrz lokalu oraz łączenie mieszkań, a układ pomieszczeń można prawie dowolnie dostosować do potrzeb przyszłego użytkownika (ograniczeniem aranżacji są jedynie elementy konstrukcji budynku i piony instalacyjno – wentylacyjne). Na etapie realizacji budowy szczegóły odnośnie aranżacji będą na bieżąco konsultowane i ustalane z nabywcą.

Apartamenty zostaną przekazane nabywcom w stanie deweloperskim, ale po indywidualnych ustaleniach jest możliwość rozszerzenia go o ustalone elementy wykończenia.

Miejsca postojowe na terenie posesji

Pas terenu graniczący z jeziorem będzie w dzierżawiony od gminy do wyłącznego użytkowania przez właścicieli lokali.

Pomost nad jeziorem z miejscem do cumowania łodzi  z udziałami dla przyszłych właścicieli apartamentów. 

Idealna lokalizacja dla osób poszukujących ciszy i spokoju na łonie natury,  preferujących aktywny wypoczynek, sporty wodne, rowerowe, piesze wędrówki malowniczymi szlakami wśród łąk i lasów oraz wędkarstwo. W pobliżu inwestycji przebiega najdłuższy w Polsce szlak rowerowy Green Velo o długości 2000km łączący ze sobą pięć województw i zapewniający piękne widoki i wiele atrakcji na swojej trasie.

W okolicy znajduje się bardzo dużo atrakcji turystycznych takich jak: pokrzyżackie warownie, dawne pałace i dwory, betonowe bunkry z okresu II wojny światowej, skanseny, muzea, ale także zabytki techniki, parki linowe, stoki narciarskie i wiele, wiele innych np. : XVI-wieczny pałac Lehndorffów w Sztynorcie Dużym, Bunkry w Mamerkach, Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie, Twierdza Boyen, Wiczy Szaniec, Kanał Mazurski ze śluzami, Park linowy w Leśniewie, Zagroda żubrów w Wolisku.

Ze względu na położenie lokalizacja jest atrakcyjna również dla nabywców poszukujących lokali z przeznaczeniem na wynajem.

MAPY KAL5.jpg
MAPY KAL.jpg
MAPY KAL1A.jpg
bottom of page